Lokalne atrakcje


Góra Miedzianka (75km od SOLAVO Home&Travel)

Szczyt w Górach Świętokrzyskich (354m.n.p.m.) zachodni kraniec Grzbietu Chęcińskiego. Występujące tu rudy miedzi wplynęły nie tylko na nazwę wzniesienia, ale również na podziurawienie zboczy licznymi szybami. Dzięki złożom pierwsza wzmianka o Miedziance pochodzi z XV wieku. Za czasów Króla Zygmunta III Wazy rozpoczęto wydobycie na szeroką sklalę. Z tego okresu pochodzi pierwszy polski kodesk górniczy opracowany przez żupnika chęcińskiego Jana Płaza. W XVII wieku na Miedziance drażyli również górnicy z Niemiec i Węgier. Z Mioedzianki rozciąga się równoległa panorama. W pogodne dni możemy ujrzeć odległe o 40km Łysogóry, a przy bardzo dobrej widzialności Tatry oddalone o ponad 180 km.

Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno (77km od SOLAVO Home&Travel)

Aleja Miniatur udostępnia podróż po całym świecie w zaledwie kilka godzin! Tutaj można przenieść się prawie na wszystkie kontynenty świata aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25.

Sandomierz (80km od SOLAVO Home&Travel)

Sandomierz to piękne miasto królewskie malowniczo położone nad Wisłą, Historyczny Sandomierz bywa nazywany "Małym Rzymem", a to dlatego, że podobnie, jak włoska stolica, ulokował się na 7 wzgórzach, a ponadto pod obydwoma miastami ciągną się tajemnicze, podziemne korytarze.

Zabytki: Katedra w Sandomierzu, Zamek w Sandomierzu, Ratusz w Sandomierzu, Brama Opatowska, Kościół św. Michała, Kaminice miejskie, Dom Jana Długosza.

Ruiny Zamku w Bodzentynie (80 km od SOLAVO Home&Travel)

Zamek w Bodzentynie powstał w drugiej połowie XIV w. z inicjatywy biskupa krakowskiego Floriana z Mokrska. W czasie kolejnych stuleci zamek był wielokrotnie przebudowywany i pełnił funkcje rezydencji biskupów krakowskich do drugiej połowy XVIII w. Po przejściu budowli w 1797 r.  przez władze austriackie, zamek został zamieniony na spichlerz i szpital wojskowy. Opuszczony w 1815 r. zaczął popadać w ruinę, którą pozostaje do dziś.